Dzisiaj jest: 20 Sierpień 2014

Imieniny obchodzą: Sabina, Sobiesław, Bernard

Międzynarodowy Zlot Młodzieży (TV)

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Czytaj więcej...

Wola Łużańska Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych

Wójt Gminy Łużna, Sołtys i Rada Sołecka w Woli Łużańskiej, Stowarzyszenie Kobiet Wsi Wola Łużańska, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Łużańskiej, a także Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zapraszają na doroczne „Dożynki Gminne”, które odbędą się w dniu 15 sierpnia br. w Woli Łużańskiej.

Czytaj więcej...

Urząd Gminy w Łużnej informuje, że jest możliwość zatrudnienia osoby jako animatora sportu obiektu ,,Moje Boisko–ORLIK 2012” w Szalowej na ½ zakresu zadań - Ogłoszenia z UG

 

 

Urząd Gminy w Łużnej informuje, że jest możliwość zatrudnienia osoby jako  animatora  sportu  obiektu            

,,Moje  Boisko–ORLIK 2012” w  Szalowej  na   ½   zakresu  zadań      

Czytaj więcej...

Minuta ciszy. Upamiętnij bohaterów Warszawy

 
 
W piątek 1 sierpnia o 17,00 uruchomione zostaną syreny alarmowe upamiętniające 70. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Zlot Młodzieży

 

 

Integracja Młodzieży Europejskiej w miejscach pamięci historycznej z czasów I Wojny Światowej na terenie Gminy Łużna w dniu 05 sierpnia 2014 roku. W programie pobytu młodzieży przewidziano zwiedzanie cmentarzy wojennych z czasów I Wojny Światowej na terenie Gminy Łużna oraz plenerowy piknik integracyjny.

Projekt jest częścią Małopolskiego Programu Obchodów  ,,100-lecie I wojny światowej", realizowanego dzięki inicjatywie Województwa Małopolskiego, koordynowanego przez Małopolski Instytut Kultury.

Gmina Łużna jest Partnerem Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecie I wojny światowej” który obejmuje teren całej Małopolski

Zlot Młodzieży organizowany jest pod Patronatem Wojewody Małopolskiego - Pana Jerzego Millera.

Spotkanie ma być inauguracją cyklicznych Spotkań Młodych Ludzi.

W wydarzeniu udział weźmie młodzież z krajów Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Włoch.

Tło historyczne spotkania młodzieży stanowią działania wojenne i decydujące starcia w ramach frontu wschodniego, jakie miały miejsce w czasie Wielkiej Wojny na południowo-wschodnich terenach województwa małopolskiego, które w czasie wojny stanowiły część Galicji Zachodniej. Na terenie Łużnej rozegrała się część Operacji Gorlickiej - Bitwa o wzgórze Pustki, która miała miejsce 2 maja 1915 roku,

Celem spotkania jest między innymi poszerzenie wiedzy historycznej młodego pokolenia 

z różnych krajów świata, znaczeniu i miejscach pamięci związanych z I Wojną Światową, przybliżenie miejsc, zabytków o historii wydarzeń jakie rozegrały się na terenie Gminy Łużna, nawiązanie kontaktów i przyjaźni oraz integracja młodzieży w duchu edukacji historycznej.

 

 

On-Line

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

REKLAMA
 
Pogoda
 
Pogoda Łużna z serwisu

Polecamy
 

Aktualnie brak propozycji...

Copyright © 2010-2014 Łużna Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone!
Kreacja: DM Studio