Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2015

Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty (TV)

Materiał wideo.

 

"Przewodnik po cmentarzach z I wojny światowej na terenie powiatu gorlickiego"

Staraniem Starostwa Powiatowego w Gorlicach lada dzień ukaże się "Przewodnik po cmentarzach z I wojny światowej na terenie powiatu gorlickiego". Prezentacja przewodnika, którego autorem jest Paweł Kutaś, będzie miała miejsce 23 kwietnia 2015 roku o godz. 18 w Galerii Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach.

Czytaj więcej...

Podziękowanie za pracę sołtysów.

Na kilka dni przed wyborami sołtysów Wójt Gminy Łużna Kazimierz Krok wtowarzystwie Wiesława Duszy - sekretarza gminy, oraz skarbnik Katarzyny Rak-Wachowskiej, złożył podziękowania sprawującym tę zaszczytną funkcję w kadencji 2011-2015.

Praca sołtysa wcale nie jest łatwa, wymaga dużego poświęcenia i zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności i właśnie za tę pracę chcieliśmy Wam w sposób szczególny podziękować – mówił Kazimierz Krok – Wójt Gminy Łużna

Szczególne dziękowano sołtysowi Mszanki – Stefanowi Wótowiczowi, którzy po 30 latach pracy na rzecz lokalnej społeczności, chce odpocząć i nie zamierza kandydować w najbliższych wyborach, a te odbędą się na terenie Gminy Łużna w najbliższa niedzielę. W Szalowej i Biesnej takowych wyborów przeprowadzać nie trzeba, gdyż dotychczasowi sołtysi – Stanisław Kaszyk i Małgorzata Karaś, nie mieli kontrkandydatów i automatycznie staną się „nowymi-starymi” sołtysami.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.luzna.info/aktualnosci/#sigFreeId4dd03107d6

Wojsko Polskie, Węgierskie i niemiecka Bundeswehra wspólnie popracują w Łużnej.

Jedną z płaszczyzn działalności Fundacji „Pamięć” z Warszawy, jest organizacja obozów młodzieżowych i wojskowych, podczas których uczestnicy pracują wspólnie na cmentarzach z I Wojny Światowej. Fundacja wraz z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, oraz w uzgodnieniu z Urzędem Wojewódzkim w Krakowie, zamierza jeden z takich obozów wojskowych zorganizować na terenie Gminy Łużna.

W tym celu przedstawiciele strony niemieckiej, węgierskiej i polskiej spotkali się w Urzędzie Gminy Łużna, w celu omówienie szczegółów współpracy i zakresu prac porządkowo-remontowych. Do prac wytypowano dwa obiekty - Cmentarz nr 123 – Łużna Pustki, oraz cmentarz nr 120. Prace rozpoczną się prawdopodobnie 11 maja i potrwają dwa tygodnie.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.luzna.info/aktualnosci/#sigFreeId9445b9fd9c

VII Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY - ZAPOWIEDŹ WIDEO

Towarzystwo Teatru, Orkiestry i Chóru Włościańskiego w Łużnej , Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zapraszają do udziału w siódmej edycji Małopolskiego Konkursu Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY, który odbędzie się w Łużnej, w dniach 18-19 kwietnia (sobota - niedziela) 2015 r.

Impreza jest finałem eliminacji wojewódzkich - zespoły, które pomyślnie przeszły ten etap zostały zakwalifikowane do udziału w GODACH. Konkurs adresowany jest do zespołów i grup regionalnych województwa małopolskiego, prezentujących tradycyjny folklor własnego regionu etnograficznego i etnicznego.

Jego celem jest ochrona tradycyjnych wartości kultury ludowej - zgodnie z zaleceniami Konwencji UNESCO, o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Zespoły rywalizować będą o najważniejsze trofeum - Złotą Różdżkę. Najlepsi zostaną zakwalifikowane na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. w Bukowinie Tatrzańskiej.

Przeglądowi towarzyszyć będą spotkania seminaryjno-warsztatowe dla instruktorów, kierowników zespołów i grup regionalnych, muzyków oraz animatorów dziedzictwa regionalnego. Honorowy patronat nad Konkursem sprawować będzie Karol Górski - Starosta Gorlicki. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Wszystkie informacje dotyczące Konkursu można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu www.mcksokol.pl

 

 

On-Line

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

REKLAMA
 
Pogoda
 
Pogoda Łużna z serwisu

Reklama
 

Copyright © 2010-2014 Łużna Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone!
Kreacja: DM Studio