Dzisiaj jest: 29 Lipiec 2014

Imieniny obchodzą: Marta, Olaf, Flora

DANCINGI, DYSKOTEKI, KARAOKE W TWOIM PUBIE, RESTAURACJI - Artykuł sponsorowany

 

 DANCINGI, DYSKOTEKI, KARAOKE W TWOIM PUBIE, RESTAURACJI - Artykuł sponsorowany

Czytaj więcej...

Informacja o odbiorze odpadów komunalnych.

Informacja o odbiorze odpadów komunalnych gromadzonych selektywnie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych.

Czytaj więcej...

Emocje podczas XLIX Sesji Rady Gminy Łużna.

21 lipca gminni włodarze  zebrali  się na  XLIX Sesji Rady Gminy Łużna. Radni wprowadzili kilka zmian i finansowych przesunięć w budżecie na rok 2014. Dwie podjęte uchwały dotyczyły zaciągnięcia przez gminę kredytów na finansowanie planowanych inwestycji.Głosowano również w sprawie bezpłatnego udostępnienia placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnych w Łużnej, oraz w celu przejęcia od Województwa Małopolskiego zadania inwestycyjnego pn.: "Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej Nr 977 Tarnów – Konieczna w miejscowości Mszanka.

Najwięcej emocji wzbudziła debata i głosowanie nad zmianami w sprawie podziału Gminy Łużna na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów, oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu. Przez wzgląd na obniżenie w ostatnim czasie liczebności mieszkańców w sołectwie Szalowa, zgodnie z Kodeksem Wyborczym musiała nastąpić zmiana ilości radnych.

Zgodnie z nowymi przelicznikami i normami określonymi w Kodeksie, Szalowa i Bieśnik uzyskały 4 mandaty (wcześniej 5). Zgodnie z art. 419 § 1 ust. 2 Kodeksu Wyborczego mandat nadwyżkowy odejmuje się w okręgu wyborczym, w którym norma przedstawicielska jest najmniejsza – w tym przypadku mandat nadwyżkowy przypadł sołectwu Mszanka.

Przeciwko nowemu podziałowi wsi Szalowa oraz Mszanka na jednomandatowe okręgi wyborcze z uwzględnieniem nowej normy przedstawicielskiej, zagłosowało pięciu radnych z Szalowej.

Pozostali radni przyjmując założenia Kodeksu Wyborczego, oraz wysłuchując wyjaśnień Państwowej Komisji Wyborczej uchwałą nr XLIX/341/14 przegłosowali iż podczas najbliższych wyborów samorządowych w 15 jednomandatowych okręgach wyborczych mieszkańcy gminy wybiorą: 6 radnych z Łużnej, 4 z Szalowej i Bieśnika, 1 z Biesnej, 2 z Mszanki i 2 z Woli Łużańskiej.

 

Uwaga rolnicy! - Komunikat z UG

Jeśli posiadasz w swoim gospodarstwie rolnym odpad w postaci;

Czytaj więcej...

Dziennikarze na pustkach

Małopolska Organizacja Turystyczna działając na zlecenie Województwa Małopolskiego i Podkarpackiego zorganizowała wyjazd studyjny dla dziennikarzy z terenu całego kraju.

Czytaj więcej...

On-Line

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

REKLAMA
 
Pogoda
 
Pogoda Łużna z serwisu

Polecamy
 

Copyright © 2010-2014 Łużna Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone!
Kreacja: DM Studio