Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2014

Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Emocje podczas XLIX Sesji Rady Gminy Łużna.

21 lipca gminni włodarze  zebrali  się na  XLIX Sesji Rady Gminy Łużna. Radni wprowadzili kilka zmian i finansowych przesunięć w budżecie na rok 2014. Dwie podjęte uchwały dotyczyły zaciągnięcia przez gminę kredytów na finansowanie planowanych inwestycji.Głosowano również w sprawie bezpłatnego udostępnienia placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnych w Łużnej, oraz w celu przejęcia od Województwa Małopolskiego zadania inwestycyjnego pn.: "Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej Nr 977 Tarnów – Konieczna w miejscowości Mszanka.

Najwięcej emocji wzbudziła debata i głosowanie nad zmianami w sprawie podziału Gminy Łużna na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów, oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu. Przez wzgląd na obniżenie w ostatnim czasie liczebności mieszkańców w sołectwie Szalowa, zgodnie z Kodeksem Wyborczym musiała nastąpić zmiana ilości radnych.

Zgodnie z nowymi przelicznikami i normami określonymi w Kodeksie, Szalowa i Bieśnik uzyskały 4 mandaty (wcześniej 5). Zgodnie z art. 419 § 1 ust. 2 Kodeksu Wyborczego mandat nadwyżkowy odejmuje się w okręgu wyborczym, w którym norma przedstawicielska jest najmniejsza – w tym przypadku mandat nadwyżkowy przypadł sołectwu Mszanka.

Przeciwko nowemu podziałowi wsi Szalowa oraz Mszanka na jednomandatowe okręgi wyborcze z uwzględnieniem nowej normy przedstawicielskiej, zagłosowało pięciu radnych z Szalowej.

Pozostali radni przyjmując założenia Kodeksu Wyborczego, oraz wysłuchując wyjaśnień Państwowej Komisji Wyborczej uchwałą nr XLIX/341/14 przegłosowali iż podczas najbliższych wyborów samorządowych w 15 jednomandatowych okręgach wyborczych mieszkańcy gminy wybiorą: 6 radnych z Łużnej, 4 z Szalowej i Bieśnika, 1 z Biesnej, 2 z Mszanki i 2 z Woli Łużańskiej.

 

Dziennikarze na pustkach

Małopolska Organizacja Turystyczna działając na zlecenie Województwa Małopolskiego i Podkarpackiego zorganizowała wyjazd studyjny dla dziennikarzy z terenu całego kraju.

Czytaj więcej...

Zerwane dachy w Łużnej

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

 

Przejdź na stronę Gorlice.tv

OSP Szalowa włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego

W miniona sobotę jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Szalowej została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Czytaj więcej...

Puchar Polski 2014/2015 - komunikat

Komisja d/s Gier Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach informuje, że w dniu 14 lipca 2014 roku w siedzibie PPN Gorlice odbyło się losowanie rozgrywek o Puchar Polski - edycja 2014/2015 na szczeblu PPN Gorlice. W wyniku losowania wyłoniono następujące pary drużyn:


Zawody I-go rzutu wyznaczono na dzień 20.07.2014 r.:


1. Moszczanka Moszczenica - LKS OGIEŃ Sękowa 14:00
2. LKS NAFTA Kryg - KS Bobowa 11:00
3. LKS Łużna - LKS BIAŁA Brunary 17:00
4. LKS VICTORIA Śnietnica - KS Temida 17:00
5. LKS Bystra - LKS Szymbark 17:00
6. LKS SOKÓŁ Staszkówka - LKS Zagórzany 17:00
7. LKS Kobylanka II - KS Ropa 19.07.2014 18:00
8. LKS TORCIDA Smerekowiec - LKS Uście Gorlickie

On-Line

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

REKLAMA
 
Pogoda
 
Pogoda Łużna z serwisu

Polecamy
 

 aktualnie brak propozycji..

Copyright © 2010-2014 Łużna Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone!
Kreacja: DM Studio