Dzisiaj jest: 24 Sierpień 2016

Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz

Dożynki Gminne 2016

 

 

Wójt Gminy Łużna, Sołtys i Rada Sołecka w Łużnej, Koło Kobiet „Łużnianka”, Ochotnicza Straż Pożarna, a także Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zapraszają na doroczne „Dożynki Gminne”, które odbędą się w dniu 15 sierpnia br. w Łużnej. Impreza rozpocznie się o godz. 15.30 na placu koncertowym przy GOK.

Następnie korowód dożynkowy uda się do kościoła parafialnego, gdzie o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta podczas której poświęcony zostanie wieniec oraz dary dożynkowe. Po poświęceniu plonów barwny korowód uda się na plac przy GOK gdzie na estradzie plenerowej odbędzie się obrzęd przekazania plonów Gospodarzom Dożynek. Po zakończeniu części obrzędowej na estradzie zaprezentuje się: Zespół Regionalny „Spod Pustek”, Kapela Ludowa „Warzanie” z Wary oraz kabaret „TRUTEŃ”. Następnie scenę opanuje zespół muzyczny „OLIMP”, który towarzyszył będzie gościom grając do tańca podczas zabawy tanecznej. Na głodnych i spragnionych czekać będą stoiska gastronomiczne. Swój dorobek oraz warsztaty zaprezentują rękodzielnicy: ceramik, tkacz oraz łyżkarz.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci dla których zorganizowane zostanie „wesołe miasteczko” . Słowem „dla każdego, coś miłego” Zapraszamy!

Wojsko Polskie i Niemiecka Bundeswehra na "Pustkach" (TV)

Materiał wideo.

 

Stowarzyszenie "Wspólnie Razem"

Materiał wideo.

 

Akcja Lato w Gminie Łużna

 

Gala wręczenia nagród w konkursach "Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości"

Materiał wideo.

 

On-Line

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

REKLAMA
 
Pogoda
 
Pogoda Łużna z serwisu

Reklama
 
 

 

Copyright © 2010-2014 Łużna Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone!
Kreacja: DM Studio